מרפאת כאב

במרפאת כאב מתייחסים לכאב כבעיה בפני עצמה, ולא כאחד הסימפטומים לבעיה רפואית אחרת. מדובר בתפיסה חדשה יחסית בעולם הרפואה, ואחד הדברים שהתרחשו בכדי לטפל בבעיית הכאב עצמו הוא הקמה של מרפאות כאב שמוקדשות כולן לטיפול בכאבים כרוניים.
במרפאת הכאב מתייחסים לכאב לא כאל מקור לבעיה אחרת, אלא כמו לכל בעיה רפואית אחרת. זאת משום שלפעמים מתפתח כאב ללא שום סיבה הנראית לעין, 
או שמקור הבעיה כבר טופל אך הכאב ממשיך גם לאחר טיפול בבעיה.
לכאבים כרוניים כאלה מציעה מרפאת הכאב פתרונות. הפתרונות שהמרפאה מציעה כוללים התמקדות בכאבים שמקורם במערכת העצבים, או 
במחלת הסרטן, בכאבים כרוניים שאין להם מקור ברור, ובכאבים מתפרצים.

איך ניתן לזהות כאב כרוני? 
כשמדברים על כאב כרוני מתייחסים לכאב שמלווה את האדם במהלך כל הזמן. לא מדובר בכאב חולף שמתרחש לאחר קבלת מכה או מאמץ פיזי, אלא בכאב שלא עובר שבועות, חודשים ובמקרים מסוימים גם שנים. 
כיצד מטפלים בכאבים במרפאת הכאב?
מרפאת הכאב מציעה טיפולים מגוונים על ידי אנשי מקצוע מנוסים, שעם השנים צברו נסיון רחב בכל הנושאים הקשורים לכאבים כרוניים. 
ניתן לטפל בכאב כרוני באמצעות:
• טיפול בעזרת משככי כאבי- פתרון יעיל במידה ומשתמשים במינון הנכון ובצורה מבוקרת. מדובר בפתרון יחסית נוח ואינו פולשני, לכן רבים יעדיפו אותו על פני טיפולים אחרים.
• פרולותראפיה- טיפול באמצעות זריקות שמוזרקות לשרירים, גידים, חיבורי גידים, או חללים אחרים, בכדי לשקם את הרקמות באיזור בו התרחשה פגיעה וטראומה על מנת לטפל בכאבים הכרוניים. 
 IMS-  intra muscular stimulation
השיטה הזו גורמת לגירוי שרירים באמצעות מחטים, והיא טובה בעיקר לכאבים כרוניים שמקורם בשרירים עצמם
• חסימה עצבית- טיפול בכאב שהוא ניורלגי ומקורו בעצבים, זאת באמצעות חסימה של העצב, כך שהעצב "מורדם" בכדי להפסיק את תחושת הכאב. הטיפול מונע מהעצב לשלוח אותות כאב אל המוח וכך נמנעת תחושת הכאב אצל המטופל.
• טיפול בגלי רדיו- טיפול באמצעות מחט שמוחדרת אל העצב המכאיב (בהרדמה מקומית) אל המחט מועברים גלי רדיו שגורמים להפחתת כאבים משמעותית באמצעות רעידה וגירוי העצב.
 
כמובן שהטיפולים במרפאת הכאב נעשים לאחר ייעוץ ואבחנה אישית לכל מטופל, ורק לאחר אבחון הבעיה והכרת התסמינים, יוחלט מה הטיפול המועדף עבורו כדי להפתר מהכאב ממנו סובל, ולחזור לשגרת חיים ללא כאבים.