גב' ריקי דהן כהן

ריקי דהן כהן

פיזיותרפיסטית מוסמכת B.PT בעלת ניסיון עשיר בתחום השיקום הנירולוגי והאורתופדי מבית החולים שיבא תל השומר וסורקה. מתמחה בטיפולי פיזיותרפיה ובניית תוכנית שיקומית למטופלים לאחר ניתוחים ופגיעות אורתופדיות ומטופלים עם פגיעה נירולוגית כגון : לאחר אירוע מוחי ( שבץ) ,גידולים וחבלות בראש וחוט שדרה ועוד. בנוסף, בעלת התמחות בשיקום רצפת האגן במצבים בהם יש צורך בהתייחסות פרטנית בעקבות תפקוד לקוי של השרירים באזור לאחר ניתוחים/לידה/ פגיעות ומחלות נירולוגיות שונות.

קצת עלי: 
פיזיותרפיסטית מוסמכת בעלת תואר ראשון ( B.PT) מאוניברסיטת תל אביב, בנוסף בעלת תואר ראשון במדעי החיים (אוניברסיטת בן גוריון).

בעלת ניסיון עשיר בשיקום פציעות אורתופדיה- נירולוגיה ופגיעות שלד שריר.

במהלך שירותי בצה"ל עברתי פציעה אשר בעקבותיה נזקקתי לשיקום ארוך בה נחשפתי לעבודת הפיזיותרפיסטים מצד המטופל. חשיפה זו הובילה אותי להבנה כי לעבוד וללוות מטופלים בשלבים אלה מאפשרת הסתכלות מעמיקה ויכולת השפעה בתרומה להחלמה איכותית. אותה תקופה העניקה לי כמטפלת היום יכולת הבנה בהיבטים שונים כגון תסכול, כאב, מחסומים רגשים והענות לטיפול אשר יוצרת לעיתים מעכב בהחלמה. על כן אני מאמינה כי יש צורך בזיהוי המוטיבציה ,הבנת תחום עיסוקו והפונקציות הנדרשות לחיי היום יום בטיפול בדרך הנכונה לאותו מטופל

כמטפלת אני מאמינה כי מקצועיות ושיתוף של המטופל תוך מתן הסברים והגיון לדרך הטיפול הם קריטיים להצלחתו.

במשך השנים רכשתי כלים ושיטות חדשות המאפשרות אבחון מדויק של מקור הבעיה תוך הסתכלות על כל הגוף , כחלק מהתמחויות למדתי והוסמכתי לטפל ברצפת אגן אשר נמצאת בקשר ישיר עם היציבה (קשורה במערכות שונות כגון שתן מין ועיכול ) המשפיעה על בעיות שונות בגוף.

התמחויות והכשרות:

  1. קורס בובט – הכשרה המוכרת באופן בינלאומי בשיטה לטיפולי פיזיותרפיה בתחום הנירולוגי
  2. קורס pelvic floor - תעודת הכשרה HERMAN&WALLACE
  3. FACIAL MINPOLATION – שיטה אבחון וטיפול
  4. קורס מדריכים קליניים להכשרת סטודנטים במסגרת התנסויות שלהם בבתי החולים ( העברתי מספר הדרכות ובוחנת סטודנטים
  5. קורס פיזיותרפיה וסטיבולרית
  6. קורס GCP- GOOD CLINICAL PRACTICE , עוזרת מחקר כיום בסורקה במחלקת השיקום.